V Centre voľného času Dobšiná sa prerušuje činnosť 

v období

 od 30. marca 2020 do odvolania. 

 

Jarné prázdniny

Jarné prázdniny aj v tomto roku mohli deti tráviť v Centre voľného času v Dobšinej. Aj keď nám počasie neprialo, pripravili sme deťom tri dni pestrého programu. V pondelok boli pre deti pripravené športovo – zábavné súťaže, maškrtenie a tvorivé dielne. V utorok sme sa plným autobusom odviezli na krytú plaváreň v Spišskej Novej Vsi, kde sa deti do sýta vyšantili. Pridalo sa k nám aj niekoľko rodičov. V stredu sme si dopriali kino s popkornom , hry, súťaže a napriek zlému počasiu i krátku prechádzku. Dúfame, že si deti od nás odniesli nové zážitky a čas strávený v centre sa im páčil.

Ing. Mária Rybárová

Detský karneval 

 

V období fašiang sa už tradične uskutočnil aj Detský karneval organizovaný pod záštitou Centra voľného času, ktorý sa konal 23. februára v Kultúrnom dome v Dobšinej. Do rôznych karnevalových masiek a kostýmov  sa mohli prezliecť nielen deti navštevujúce záujmové útvary, ale taktiež aj deti z blízkeho okolia nášho mesta. Sálu Kultúrneho domu zaplnilo až 57 naozaj rozkošných karnevalových masiek.  O najkrajšej z nich rozhodovala porota v zložení Márii Rybárovej, riaditeľky Centra voľného času, Etely Kukurovej, obecnej kronikárky a  Moniky Dúdorovej. Jednotlivé kostýmy mohli deti prezentovať na promenáde od najmenších až po školákov.  A veruže porota mala čo robiť, aby spomedzi toľkých krásnych a originálnych masiek napokon vybrala tie najlepšie. Ocenených bolo napokon šesť  najkreatívnejších kostýmov. Na treťom mieste sa umiestnila Evka Augustiňáková ako zubná pasta. Druhé miesto získali hrozienka Olívia a Hanka Dudrové a v roztomilých maskách kuriatok pricupkali na karneval súrodenci Kajka a Šimonko Nohavičkoví. Pre každú masku čakalo aj sladké občerstvenie v podobe chutného koláčika či nápoja. Po vyhodnotení karnevalových masiek nechýbalo ani losovanie tomboly, ceny do nej zakúpilo Centrum voľného času a prispelo aj MK Železiarstvo v Dobšinej, začo sa im touto cestou  chceme poďakovať a, samozrejme, ďakujeme nášmu stálemu hudobnému doprovodu DJ J. Korintušovi.

Ocenené karnevalové masky:

1. miesto – Kajka Nohavičková, Šimonko Nohavička (za kostým  kuriatok)

2. miesto – Olívia Dudrová, Hanka Dudrová (za kostým hrozienok)

3.miesto – Evka Augustiňáková (za kostým zubnej pasty)

4. miesto – Emka Herčková (za kostým včielky)

5. miesto – Sofia Valentková, Adamko Valentko (za kostým Flinstonovcov)

6. miesto – Jurko Lenkey (za kostým vojaka)

Klzisková šou

Koncom januára pripravilo centrum voľného času pre deti na miestnom klzisku - klziskovú šou. Táto akcia bola určená pre všetky deti, ktoré obľubujú korčuľovanie. Disciplínami, ktoré sme pre nich pripravili sme chceli preveriť ich zručnosti na korčuliach. Ich úlohou bolo prejsť prekážkovú dráhu, podliezať tyč, streľba s pukom na bránku, jazda húseníc, triafanie tyče do kruhu a hod na cieľ. Na tejto šou sa zúčastnili deti rôznych vekových kategórii a kyždý účastník bol odmenený sladkou odmenov. 

Detský novoročný ples

 

Tak ako každý rok aj v novom roku zahájili plesovú sezónu naši najmenší. Detský novoročný ples  už tradične otvoril bránu do sveta krásnych rób, oblekov a tanca dňa 16. januára 2020 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska. Naše malé princezné a princovia z Centra voľného času roztancovali sálu tak ako sa na ples patrí. Namiesto vstupného deti so sebou priniesli lahôdky a rôzne pochutiny na spoločné švédske stoly a pozvánku, ktorá slúžila ako lístok do tomboly. Tá je už neodmysliteľnou súčasťou každého plesu, no a pre šťastlivcov čakali aj tento rok naozaj pekné ceny. Na úvod sa deti rozhýbali zábavnými pohybovými súťažami a po nich už do tanca prizval DJ Július Korintuš, ktorému chceme touto cestou opäť poďakovať za skvelú zábavu. Najmenší účastníci roztancovali aj svojich rodičov, na parkete o tanečníkov teda rozhodne nebola núdza až do konca plesu. Teší nás, že sa nám podarilo takto pekne zahájiť plesovú sezónu a veríme, že ju podobne príjemne ukončí aj náš Detský karneval, ktorý organizujeme ...a samozrejme, želáme, aby aj ďalšie plesy v našom meste boli prinajmenšom rovnako úspešné.