V Centre voľného času Dobšiná sa prerušuje činnosť 

v období

 od 30. marca 2020 do odvolania. 

 

Jarné prázdniny

Jarné prázdniny aj v tomto roku mohli deti tráviť v Centre voľného času v Dobšinej. Aj keď nám počasie neprialo, pripravili sme deťom tri dni pestrého programu. V pondelok boli pre deti pripravené športovo – zábavné súťaže, maškrtenie a tvorivé dielne. V utorok sme sa plným autobusom odviezli na krytú plaváreň v Spišskej Novej Vsi, kde sa deti do sýta vyšantili. Pridalo sa k nám aj niekoľko rodičov. V stredu sme si dopriali kino s popkornom , hry, súťaže a napriek zlému počasiu i krátku prechádzku. Dúfame, že si deti od nás odniesli nové zážitky a čas strávený v centre sa im páčil.

Ing. Mária Rybárová

Detský karneval 

 

V období fašiang sa už tradične uskutočnil aj Detský karneval organizovaný pod záštitou Centra voľného času, ktorý sa konal 23. februára v Kultúrnom dome v Dobšinej. Do rôznych karnevalových masiek a kostýmov  sa mohli prezliecť nielen deti navštevujúce záujmové útvary, ale taktiež aj deti z blízkeho okolia nášho mesta. Sálu Kultúrneho domu zaplnilo až 57 naozaj rozkošných karnevalových masiek.  O najkrajšej z nich rozhodovala porota v zložení Márii Rybárovej, riaditeľky Centra voľného času, Etely Kukurovej, obecnej kronikárky a  Moniky Dúdorovej. Jednotlivé kostýmy mohli deti prezentovať na promenáde od najmenších až po školákov.  A veruže porota mala čo robiť, aby spomedzi toľkých krásnych a originálnych masiek napokon vybrala tie najlepšie. Ocenených bolo napokon šesť  najkreatívnejších kostýmov. Na treťom mieste sa umiestnila Evka Augustiňáková ako zubná pasta. Druhé miesto získali hrozienka Olívia a Hanka Dudrové a v roztomilých maskách kuriatok pricupkali na karneval súrodenci Kajka a Šimonko Nohavičkoví. Pre každú masku čakalo aj sladké občerstvenie v podobe chutného koláčika či nápoja. Po vyhodnotení karnevalových masiek nechýbalo ani losovanie tomboly, ceny do nej zakúpilo Centrum voľného času a prispelo aj MK Železiarstvo v Dobšinej, začo sa im touto cestou  chceme poďakovať a, samozrejme, ďakujeme nášmu stálemu hudobnému doprovodu DJ J. Korintušovi.

Ocenené karnevalové masky:

1. miesto – Kajka Nohavičková, Šimonko Nohavička (za kostým  kuriatok)

2. miesto – Olívia Dudrová, Hanka Dudrová (za kostým hrozienok)

3.miesto – Evka Augustiňáková (za kostým zubnej pasty)

4. miesto – Emka Herčková (za kostým včielky)

5. miesto – Sofia Valentková, Adamko Valentko (za kostým Flinstonovcov)

6. miesto – Jurko Lenkey (za kostým vojaka)

Detský novoročný ples

 

Tak ako každý rok aj v novom roku zahájili plesovú sezónu naši najmenší. Detský novoročný ples  už tradične otvoril bránu do sveta krásnych rób, oblekov a tanca dňa 16. januára 2020 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska. Naše malé princezné a princovia z Centra voľného času roztancovali sálu tak ako sa na ples patrí. Namiesto vstupného deti so sebou priniesli lahôdky a rôzne pochutiny na spoločné švédske stoly a pozvánku, ktorá slúžila ako lístok do tomboly. Tá je už neodmysliteľnou súčasťou každého plesu, no a pre šťastlivcov čakali aj tento rok naozaj pekné ceny. Na úvod sa deti rozhýbali zábavnými pohybovými súťažami a po nich už do tanca prizval DJ Július Korintuš, ktorému chceme touto cestou opäť poďakovať za skvelú zábavu. Najmenší účastníci roztancovali aj svojich rodičov, na parkete o tanečníkov teda rozhodne nebola núdza až do konca plesu. Teší nás, že sa nám podarilo takto pekne zahájiť plesovú sezónu a veríme, že ju podobne príjemne ukončí aj náš Detský karneval, ktorý organizujeme ...a samozrejme, želáme, aby aj ďalšie plesy v našom meste boli prinajmenšom rovnako úspešné.