DEŇ KREATIVITY

organizovalo Centrum voľného času detí a mládeže v Dobšinej dňa 17.6.2018, od 10.00 hod. do 16.00 hod., v Kultúrnom dome v Dobšinej. Úspešná akcia prilákala mnoho návštevníkov z Dobšinej ale aj širšieho okolia.

Zámerom projektu bolo sústrediť remeselníkov a handmade tvorcov nášho mesta a regiónu na veľkom podujatí zameranom na kreatívne tvorenie. Návštevníci výstavy si mohli pozrieť výsledky ich práce a sami sa do tejto činnosti zapojiť. Centrum voľného času túto akciu zastrešilo, no spolupracovalo s ďalšími inštitúciami mesta, školami, školskými zariadeniami, Mestom Dobšiná, Mestským kultúrnym strediskom a v neposlednom rade boli spoluorganizátormi zúčastnení remeselníci a handmade tvorcovia.

  • Účasť na výstave bola bezplatná
  • Každému výrobcovi bol poskytnutý obed
  • Každý výrobca mal možnosť realizovať workshopy pre návštevníkov výstavy.
  • Výrobcovi bol hradený materiál na realizáciu workshopu do výšky 30€.
  • Návštevníci si mohli bezplatne vyrobiť vlastnoručne výrobok, či už úžitkový alebo ozdobný predmet, čo aj plne využili a odchádzali s obrázkom maľovaným na sklo, textilným náhrdelníkom, krásnou kvetovou čelenkou, náušnicami a šperkami z polymérovej hmoty, dreveným obrázkom vytvoreným technikou decoupage, maľoveným tričkom, obrázkom vytvoreným mramorovaním, opaskom s ľudovým vzorom, ľanovým vrecúškom na chlieb, bylinky alebo huby s grafickou potlačou linorytu, sviečkou zo včelieho vosku atď. Deti, dospelí i dôchodcovia nášho mesta a okolia v sebe našli talent a záujem o tvorenie a  zmysluplné trávenie voľného času. V dnešnej uponáhľanej dobe je dôležité sa zastaviť, vypnúť televízor a počítač a vytvoriť si niečo pre radosť a hlavne pre spokojnosť z vlastnoručne vytvorenej veci.

Záujem o akciu bol na naše potešenie veľký, čo nás motivuje do ďalšej činnosti.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.